slider slider slider slider slider

STANDARD BYTŮ
-
STANDARD BUDOVY

Vstupní dveře

Vstupní dveře do bytů jsou bezpečnostní (bezpečnostní třída RC3) s šířkou dveří zpravidla 900/2200 mm. Kování je rovněž bezpečnostní, třída BT3, vně dveří je koule, zevnitř klika. Dveře jsou protipožární, jednokřídlé.

Vnitřní dveře

Vnitřní dveře jsou lakované, případně s dřevěnou dýhou, vysoké zpravidla 2200 mm. Dveře jsou dle charakteru navazující místnosti plné.

Okna

Konstrukce oken bude s izolačním trojsklem. Okna budou s mikro ventilací. Na straně balkonů, teras a lodžií jsou velkoformátové francouzské dveře, které jsou otvíravé, či sklopné. Zasklení je čiré.

Balkony, lodžie a terasy

Balkonová zábradlí bude kovové s dřevěnými prvky. Odvodnění je řešeno pod nášlapnými vrstvami po spádovaném izolačním souvrství.

Povrchy stěn

Sádrové omítky, resp. stěrky budou ve všech obytných místnostech, kuchyních a vstupní předsíni. Koupelny a WC budou vybaveny velkoplošným obkladem až do výše stropu nebo budou ukončeny před začátkem stropu.

Podlahy

Obytné místnosti včetně kuchyňského koutu a předsíně budou mít dřevěnou lepenou vícevrstvou podlahu. V koupelnách a WC bude položena velkoformátová keramická dlažba. Za vstupními dveřmi a v komorách bude v přiměřeném rozsahu položena keramická dlažba. Balkony, lodžie a terasy budou osazeny dřevěnými palubami. V prostoru předzahrádek bude umístěna venkovní dlažba, případně povrch z kačírku.

Zařízení koupelen

Koupelny budou osazeny prémiovými zařizovacími předměty, např. značky Grohe, Jika, Alka, atd.. WC budou zavěšená, nádržky integrované do stěn pod obklad s dvoutlačítkovým mechanickým ovládáním splachování. Vodovodní baterie u umyvadel budou stojánkové, pákové – zn. Grohe. Koupelny budou osazeny topnými žebříky.

Vytápění a ohřev vody

Každý byt je napojen na vlastní bojler, který bude zajištovat ohřev teplé vody. Obytné místnosti budou vybaveny elektrickými přímotopy nové generace s prostorovou regulací vytápění - termostatem s ovládáním i přes mobilní telefon. Koupelny budou vybaveny topnými žebříky. Díky tomuto systému vytápění bude na odběr elektřiny zajištěna nejvýhodnější sazba D57D. Provoz apartmánu tak bude mimořádně efektivní a ekonomický.

Voda a kanalizace

Voda je z veřejného vodovodu a kanalizaci řeší biologická čistička s přepadem do vodního toku.

Větrání

Byty budou vybaveny odvětráním WC a koupelen. Pro instalaci digestoře bude připraven odtah s těsnou zpětnou klapkou. Potrubní rozvod bude dimenzován na průtok nejméně 300m3/hod na digestoř se soudobostí 75%.

Elektroinstalace – silnoproud

Ve standardu je osvětlení koupelen, WC a chodeb - LED bodovým osvětlením. Svítidla obytných místností, balkonů, kuchyně a kuchyňských koutů nejsou osazena a budou k nim dle projektu připraveny vývody s LED źárovkami. Při výpadku distribuční sítě není dodávka elektřiny zajištěna. Bytová rozvodnice bude obsahovat min. jištění 3 x 20 A. Místnosti v bytech jsou dle projektu osazeny silnoproudými zásuvkami.

Elektroinstalace – slaboproud

Do každého bytu bude přiveden slaboproudý rozvod, z nějž budou napojeny rozvody bytu dle projektu. V obývacím pokoji bude umístěna 1 datová zásuvka (pro připojení koncových prvků RJ45). Přenos televizního vysílání bude řešen přes centrální anténou pro satelitní nebo terestriální příjem signálu, popřípadě prostřednictvím některého poskytovatele kabelové televize či internetové televize.